Módosítva: 2020. 08. 14. Nadap Önkormányzat támogatásával elindult a Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
A saját otthonukban élő, egészségi állapotuk és szociális helyzetük miatt rászoruló, a segélyhívó készülék megfelelő használatára képes időskorú, valamint fogyatékos személyek, illetve pszichiátriai betegek részére az önálló életvitel fenntartása mellett felmerülő krízishelyzetek elhárítása céljából nyújtott ellátás.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás folyamatos készenléti rendszerben működik. Segítségével fenntarthatóak a biztonságos életvitel feltételei, krízishelyzetben lehetőséget nyújt az ellátást igénybe/vevő személynél történő gyors megjelenésre és segítségnyújtásra.
(A rendszernek három összetevője van: egy kicsi rádióadó (egy segélyhívó gombot mindig magával vihet, vagy magán hordhat a használó); egy vezérlő a felhasználó telefonjához csatlakozva és egy diszpécserközpont, amely figyelemmel kíséri a hívásokat. Amikor sürgős segítségre van szükség, a felhasználó csak megnyomja a rádióadó segítség-gombját. Ez egy rádiójelet küld a diszpécserközpontnak. A diszpécserközpont szakemberekből álló stáb, pszichológussal, szociális munkásokkal. A probléma jellegétől függően dönt, hogy kit kell riasztani: orvost, mentőt, rendőrt, tűzoltót, területi gondozónőt, hozzátartozót.)
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás folyamatos készenléti rendszerben működik.
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybe/vétele szempontjából szociálisan rászorult:
a) az egyedül élő, 65 év feletti személy,
b) az egyedül élő, súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személy, vagy
c) a kétszemélyes háztartásban élő, 65 év feletti időskorú, illetve súlyosan fogyatékos vagy pszichiátriai beteg személy, ha egészségi állapota indokolja a szolgáltatás folyamatos biztosítását.
A súlyos fogyatékosságot, a pszichiátriai betegséget, valamint az egészségi állapot miatti indokoltságot igazolni kell (háziorvos által, a szolgáltató által kiadott nyomtatványon)
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtásért a fenntartó Velence Város Önkormányzata rendelete alapján térítési díjat kell fizetni.
A szolgáltatásért fizetendő személyi térítési díj alapja a szociális rászorultság valamint a jogosult nettó jövedelme. A személyi térítési díj magában foglalja a nap 24 órájában illetve hétvégén nyújtott szolgáltatást a gondozónő kivonulását.
Jövedelem | 28 500.-Ft alatt | 28 501-85 500.-Ft | 85 501.-Ft |
Térítési díj | 0 | nettó jövedelem 1%-a | 1 800.- |
Információ és jelentkezés:
Tel.: 22/ 470-288,
Palánki Katalin
Humán Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat
Velence Tópart u. 26. (Kastély)
Vissza a főoldalra
|