Civil szervezetek

Nadapi Polgárőr Egyesület

A nadapi lakosok már 2005-ben szükségét érezték az önkéntes szerveződésű Polgárőrség felállításának. Az elhúzódó jogi eljárás miatt a Nadapi Polgárőrség végül 2006. 06.17-én került bejegyzésre és Kerékgyártó Tibor vezetésével 20 fős csapatként kezdte meg működését. A tagok a saját gépkocsijaikra felhelyezett mágneses POLGÁRŐRSÉG táblákkal látták el a szolgálatot. Az önkormányzat támogatásával egyenruhákkal és egyéb felszerelésekkel látták el a tagokat. A nappali és az éjszakai járőrözések viszonylag folyamatosak voltak.

2008.06.25-én az Önkormányzat támogatásával egy használt OPEL Agila típusú gépkocsit vásároltunk és ezután ezzel láttuk el a járőrözési feladatokat. A lakosság és a vállalkozók adományaiból tudtuk folyamatosan üzemeltetni a gépkocsit.

Az Egyesület korábbi bírósági bejegyzése nem tette lehetővé a jövedelemadó 1%-os felajánlásainak a befogadását, ezért módosítottuk az alapszabályunkat. A kapott tájékoztatások alapján közhasznú minősítésű egyesületté alakultunk, ami alapján lehetőségünk lett az 1 %-ok elfogadására. A közhasznú minősítés olyan elszámolást követel meg, amelyet a jogi és pénzügyi apparátussal nem rendelkező egyesületünk csak nagy nehézségek árán tudott teljesíteni. Időközben kiderült, hogy az 1 %-ok elfogadásához nem kell közhasznú minősítésűnek lenni az egyesületnek elég, ha közhasznú tevékenységet folytat. Ennek megfelelően átalakítottuk az alapszabályunkat, ami nagyon hosszú eljárásnak bizonyult. Szerencsére a felajánlások, támogatások és az 1 %-ok lehetővé tették az egyesület folyamatos működését. (Adószámunk: 18499247-1-07)

Nagyon jó a kapcsolatunk az Önkormányzattal. Sok pályázaton a település mérete miatt az önkormányzat nem indulhat, de vannak olyan pályázatok, ahol civil szervezetek indulhatnak. A játszótér felújítását is egy ilyen, civil szervezetek számára kiírt pályázatból a Nadapi Polgárőr Egyesület közreműködésével sikerült megvalósítani.

Annyira belejöttünk a pályázatokba, hogy 2014-ben megpályáztunk egy 100 %-os támogatású járműbeszerezési kiírást és ezen nyertük a jelenleg is üzemelő SUZUKI Vitara gépkocsinkat.

A szinte folyamatos törvényi változások miatt állandóan igazítani kellett az alapszabályt az aktuálisan érvényes előírásokhoz. Ez olyan furcsa helyzetet eredményezett, hogy az ügyvédek nem vállalták el az egyesületek alapszabályának az elkészítését. Az elnökség felvette a kapcsolatot a székesfehérvári civil központban Kovács György úrral és az ő hathatós közreműködésével az elnökség saját maga el tudta készíteni és a bíróságra be is tudta adni az alapszabálynak az aktuális törvényeknek megfelelő változatát. Ezzel a Fejér megyei több, mint 100 Polgárőr Egyesület közül ötödikként tudtuk teljesíteni a törvényes működésünkhöz szükséges jogi hátteret. Egy sajnálatos gépkocsilopás következményeként többen jelentkeztek a polgárőrségbe. Nyolcan sikeres vizsgát is tettek és így az idén már 28 fővel folyamatos szolgálatot tudunk ellátni.

A Nadapi Polgárőr Egyesület sikeres munkáját minden évben a rendőrség is elismeri. A tó környéki települések közül minden évben Nadapon történik a legkevesebb bűncselekmény. Ezt szeretnénk a szolgálatok hatékonyságának a további növelésével megtartani, ill. növelni. Ehhez továbbra is várjuk önkéntesek jelentkezését, akik szabad idejükből hajlandók néhány órát a falu biztonságára áldozni.

Jelentkezési lap innen a honlapról is letölthető.

Ezúton köszönjük a felajánlásaikat és támogatásukat, amelyek lehetővé teszik a gépkocsi fenntartását és folyamatos üzemelését a szolgálatok alatt, ezzel biztosítva a település nyugalmát és biztonságát.

Tel.: +36 20 367 4809.

Számlaszámunk:
Nadapi Polgárőr Egyesület
B3 TAKARÉK Szövetkezetnél vezetett
57800167-10012961

Nadapi Karitatív Csoport Egyesület

„Ébredjen minden egyházközség arra a tudatra, hogy mindegyik Krisztus családja, s legyen gondja, hogy ne legyen abban a családban senki, aki éhezik, mialatt mások lakmároznak, senki, aki mezítelen, mialatt másoknak fölös ruhája vagy lábbelije van. Közelebb kell jutnunk egymáshoz. Meg kell éreznünk mások baját úgy, hogy attól mi is szenvedjünk, és mások gondját úgy, hogy azt mint a magunkét eloszlatni törekedjünk.” (Prohászka Ottokár)

A Karitász célja és feladata a szegények, rászorulók és bajbajutottak megsegítése. A helyes és eredményes segítséghez három dolog szükséges:

SZERETET

SZAKTUDÁS

SZERVEZETTSÉG

Bővebben itt!

Nadapi Nyugdíjas Klub

Idestova hét esztendeje merült fel bennünk az a gondolat, hogy összefogjuk a falu nyugdíjasait. Alapító tagunk, Illés Éva kitartó és áldozatos munkájának köszönhetően – melyet ezúton is szeretnénk megköszönni – 1998. júniusában alakult meg a Nadapi Nyugdíjas Klub. Tizenhat tagunk volt alapításkor, mára már harminc főt számlálhatunk közösségünkben.

Segítséget az Önkormányzatunk nyújtott, hiszen rendelkezésünkre bocsátotta a Klub helyiséget és azóta is minden évben jelképes összeggel támogatja rendezvényeinket. A klubszobát szépen kicsinosítottuk, otthonossá tettük. Méltó helye lett összejöveteleinknek.

A Falu életében aktívan részt veszünk. Bálokat szervezünk, a község rendezvényeit rendszeresen látogatjuk és segítséget nyújtunk azok rendezésében. Mi rendeztük például a haza látogató „kitelepítettek” fogadását is. Megható volt mindannyiunk számára és reméljük hagyományt teremtettünk ezzel a rendezvényünkkel. Fontos közösségünk számára a Templomunk. Takarítását, kertjének gondozását tagjaink vállalták, de hímeztünk terítőket is, melyek szépen díszítik a Templomot.

Rendszeresen részt veszünk különböző kulturális rendezvényeken. Színházba, zenei előadásokra járunk. Baráti kapcsolatot alakítottunk ki a Velencei Nyugdíjas Klubbal. Közös kirándulásokat, bálokat szervezünk együtt. Meghívjuk egymást kölcsönösen egy-egy „bográcsozásra”, egy vidám estére.

Jó a kapcsolatunk a falu fiataljaival és a Nadapi Nőegylettel is. Sok közös programon veszünk részt velük. Kéthetente péntekenként találkozunk rendszeresen. „Megvitatjuk” az élet dolgait, a falu ügyeit, tagjaink problémáit. Bármelyikünk segítségre szorul készen állunk a segítésre. Sokunknak fontos, egyedül lévén, hogy van hova menni, van kivel beszélgetni és van kinek sütni egy kis süteményt meglepetésként. Főleg az ünnepek közeledtével fontosak ezek a találkozók! Megünnepeljük egymás névnapját, a kerek évfordulósok születésnapját és közösen ünnepeljük a karácsonyt is. Karácsonyfát díszítünk, szépen megterített asztalt varázsolunk és megajándékozzuk egymást. Nagyon meghittek és csodálatosak ezek a pillanatok számunkra.

Nyugdíjas éveinket színesíti, mozgalmassá, élmény dússá teszi Klubunk. Reméljük taglétszámunk gyarapodni fog és egyre többen választják nyugdíjas éveikre a Nadapi Nyugdíjas Klubot, mint közösségi találkozó helyet.

A Nadapi Nyugdíjas Klub

Együtt Nadapért Egyesület

A falu közösségi életében aktívan kívánunk részt venni. A falusi élet értékeinek megtartása, a hagyományőrzés, hagyomány teremtés a mozgató erőnk. Hiszünk a közösségek erejében, fontosságában.

Fontosnak tartjuk a kultúrtáj és a természet egységének megőrzését. Az ó falu falusias képének megtartását. A vadon élő állatok élőhelyének megőrzését, lehetőségekhez mérten, a legkevesebb emberi beavatkozással.

Fontosnak tartjuk a táj, a természet egységének a megőrzését, az ó falu falusias képének megtartását, a természet és a természetben élő állatok lakóhelyének háborítatlan megőrzését, a falu falusias tájképi jellegének a megtartásával.

Bővebben itt!